Brødrene Lie AS til Alicante

4-7. september 2026

Photo by Dean Milenkovic

Drømmer dere om å forlenge sommeren? Alicante leverer sol, varme og sosial stemning perfekt for en energisk tur i oktober. Her kombineres avslappede stranddager med livlig kveldsstemning, alt innen gangavstand. Byen har en kompakt og tilgjengelig kjerne som gjør det enkelt å hoppe fra tapasbarer og takterrasser til nattklubber ved marinaen.

På dagtid kan dere nyte stranden, teste vannsport eller ta turen opp til Castillo de Santa Bárbara for utsikt over hele kystlinjen. Når solen går ned, våkner byen til liv med DJ-er, uteserveringer og et yrende folkeliv. Prisnivået på både mat og drikke er behagelig, noe som gir mye moro for budsjettet.

Alicante er stedet hvor dere kan kombinere ferie, fest og fellesskap med ekte middelhavsstemning som ramme rundt oppholdet

Fly
Hotell
Forslag til aktiviteter
Forslag til program
Turpris
Sømløse digitale løsninger
Norsk Tur – trygghet, kvalitet og bærekraft
Fornøyde kunder

Program

  • Fly

    Utreise 4. september:
    Stavanger – Alicante 20.15 – 23.40 (D85337)

    Hjemreise 7. september:
    Alicante – Stavanger 16.10 – 19.35 (D85336)

  • Hotell

    Eurostars Centrum Alicante er et moderne og komfortabelt hotell med sentral beliggenhet i Alicante. Hotellet tilbyr stilrene og romslige rom med funksjonelt design, og passer godt for en sosial tur med fokus på både avslapning og opplevelser.

    Med kort gangavstand til marinaen, strandpromenaden og byens livlige sentrum har dere enkel tilgang til shopping, restauranter, tapasbarer og Alicantes pulserende uteliv. Den populære stranden Postiguet ligger også innen rekkevidde, perfekt for en pause i solen.

    Hotellet tilbyr frokostrestaurant, bar, treningsrom og gratis Wi-Fi. Dette er et komfortabelt og prisgunstig alternativ som gir mye verdi for pengene – et ideelt utgangspunkt for å oppleve alt Alicante har å by på.

  • Forslag til aktiviteter

    Vinsmaking i nærområdet
    Dette er opplevelsen for dere som vil smake ekte spanske viner. Regionen rundt Alicante har lange vintradisjoner, og på en lokal vingård får dere innblikk i produksjonen – fra drue til ferdig flaske.
    Besøket inkluderer omvisning og smaking av flere viner, servert sammen med lokale delikatesser. En sosial og smakfull utflukt som gir et hyggelig avbrekk fra bylivet.

    Katamarancruise langs kysten
    Opplev Alicante fra sjøsiden om bord på en katamaran. Her kan dere lene dere tilbake, nyte solen og havbrisen og se byen fra en ny vinkel.
    Det finnes flere alternativer – fra rolige ettermiddagscruise til solnedgangsturer med et glass cava, eller mer livlige avganger med musikk om bord. En flott måte å kombinere avslapning og god stemning på.

    Tapas- og barvandring i El Barrio
    Bli kjent med Alicante gjennom smakene. På en guidet tapas- og barvandring besøker dere flere lokale restauranter i gamlebyen, hvor dere får servert klassiske spanske retter og smaker på lokale viner eller cocktails.
    Kvelden kan avsluttes på en takterrasse med utsikt over byen. Dette er en sosial og uformell aktivitet som passer godt som start på oppholdet.

    Beach club-dag
    Alicante byr på flere hyggelige beach clubs hvor dere kan reservere solsenger og nyte dagen med musikk, servering og avslappet stemning.
    Her kombineres strandliv med komfort, og det er enkelt å tilbringe noen timer med sol, bad og noe godt i glasset. Et populært alternativ for grupper som ønsker en avslappende, men sosial dag ved sjøen.

    Go-kart racing
    For dere som ønsker litt mer fart og spenning, kan en tur til go-kart-banen være et morsomt innslag i programmet. Her arrangeres det gjerne mini Grand Prix med kvalifisering, finale og premieutdeling.
    En energisk aktivitet som skaper engasjement og vennskapelig konkurranse i gruppen.

    E-bike-tur i Alicante
    En e-bike-tur er en aktiv og morsom måte å oppleve Alicante på. Med el-sykkel kommer dere enkelt rundt i byen og får sett mer enn til fots – uten at det blir for krevende. Turen kan ta dere gjennom den sjarmerende gamlebyen El Barrio, langs den palmekledde Explanada-promenaden og videre ned til marinaen.
    For de som ønsker litt ekstra utsikt, går turen opp til Castillo de Santa Bárbara, hvor dere får panoramautsikt over Middelhavet og byen. Det er også mulig å sykle deler av kyststrekningen mot Playa San Juan. En flott kombinasjon av aktivitet, sightseeing og gode fotomuligheter.

  • Forslag til program

    Fredag 4. september
    20.15 – 23.40 Fly Stavanger – Alicante (D85337)
    Transport til hotellet og innsjekk (sen ankomst).

    Lørdag 5. september
    Frokost på hotellet
    E-bike-tur i Alicante
    Guidet tur gjennom gamlebyen, langs Explanada-promenaden og marinaen, med tur opp til Castillo de Santa Bárbara for flott utsikt.
    Egentid på ettermiddagen – strand, shopping eller avslapning.
    Felles tapas- og barvandring på kvelden. (Guidet kveld i El Barrio med flere tapasstopp)

    Søndag 6. september
    Frokost på hotellet
    Katamarancruise langs kysten
    Felles lunsj (kan legges til marinaen eller gamlebyen).
    Egentid – beach club, shopping eller avslapning.
    Felles middag om kvelden på restaurant ved marinaen eller i gamlebyen.

    Mandag 7. september
    Frokost på hotellet
    Tid til utsjekk og litt egentid før avreise.
    Transport til flyplassen
    16.10 – 19.35 Fly Alicante – Stavanger (D85336)

  • Turpris

    Turpris kr. 14 700,- per person 

    Inkluderer:
    Fly t/r Stavanger – Alicante
    Flyskatter og 1 innsjekket bagasje
    Transport t/r flyplass – hotell
    3 netter i delt dobbeltrom på Eurostars Centrum Hotel 4*
    3 frokoster
    2 middager
    Reiseleder fra Norsk Tur

    Tillegg:
    Enkeltrom kr. 3 000,-
    Aktiviteter og øvrige måltider
    Drikke til måltider

    Vi tar forbehold om endringer i program, flytider, valuta, samt eventuelle trykkfeil.
    Turpris basert på 40 deltakere.
    Opsjon på hotell og fly til 1.april

  • Sømløse digitale løsninger

    Vi gjør det enkelt å reise sammen!
    Hos oss er hele prosessen digital og sømløs fra start til slutt:

    • Påmelding og betaling på nett – alt skjer med noen få klikk.
    • Egenandel? Vi tilbyr enkle betalingsløsninger med kort og Vipps, rett inn i systemet.
    • MinSide – hver deltaker får sin egen oversikt, mens du som kontaktperson har full kontroll på påmeldinger, romfordeling og status i sanntid.
    • GDPR-sikkert – all informasjon håndteres trygt og i tråd med gjeldende personvernregler.
    • SMS-tjeneste – både vi og du som kontaktperson kan sende oppdateringer før og under reisen.

    Alt er bygget for å være brukervennlig, sikkert og tidsbesparende – slik at du kan bruke minst mulig tid på administrasjon, og mest mulig tid på opplevelsen.

  • Norsk Tur – trygghet, kvalitet og bærekraft

    Norsk Tur ble etablert i 1984 i Kristiansand, med mottoet «Skreddersydd kvalitet i alle ledd». Dette lever vi fortsatt etter. Vi er engasjert i reiselivsnæringen og ønsker å være en operatør som gjør en forskjell – både for kundene våre og for stedene vi besøker.

    Hvert år reiser over 5000 gjester med oss til destinasjoner verden rundt. Vi tar oss av planlegging og logistikk – dere kan konsentrere dere om opplevelsen. Som medlem av Reisegarantifondet gir vi ekstra trygghet, og våre digitale løsninger gjør hele prosessen enkel og sømløs.

    Bærekraft er en naturlig del av virksomheten vår. Vi er Miljøfyrtårn-sertifisert, fører klimaregnskap og prioriterer lokale hoteller, kortreist mat og ansvarlige samarbeidspartnere. Slik bidrar vi til gode opplevelser både for våre reisende og for lokalsamfunnene vi møter.

    Verden venter – vi tar deg dit!

  • Fornøyde kunder

    .

Praktisk informasjon og reisebetingelser

Dette er inkludert:

*har du behov for tilslutning fra en annen by skriv det i kommentarfeltet ved bestilling.

 

Vi tar forbehold om endringer i program, flytider, samt eventuelle trykkfeil. Pris på frivillige utflukter avhenger av antall påmeldte. Det er et minimumsantall på Underground Combo Tour tour på 14 personer.