Lofoten 2026

Ramsalt og eksotisk

Copyright: littlewormy

Det e’steikanes trivelig i Lofoten! Det er noe du vil erfare på reisen til denne perlen nord for polarsirkelen. Lyset og det fargerike livet har fått mang en kunstner til å etablere seg i de idylliske fiskeværene langs kysten, og vår base i Svolvær er et flott utgangspunkt for en reise fylt med god mat, rik kystkultur, lang historie og storslåtte naturopplevelser.

Flytider
Dag 1
Ankomst Svolvær
Dag 2
RIB - ørnesafari med lunsj på Skrova
Dag 3
Henningsvær og hjemreise
Turpris
Sømløse digitale løsninger
Norsk Tur – trygghet, kvalitet og bærekraft
Fornøyde kunder
nansen svalbard
Copyright: Agurtxane Concellon
Lofoten_kajakk
Copyright: Xxlofoten

Program

  • Flytider

    Flytider med Norwegian:

    Fredag 05. juni
    Kristiansand – Oslo 06.50 – 07.40
    Oslo – Evenes 08.55 – 10.35

    Søndag 07. juni
    Evenes – Oslo 20.05 – 21.50
    Oslo – Kristiansand 22.25 – 23.15

  • Dag 1 Ankomst Svolvær
    Inkluderte måltider: Middag

    Fly fra Kristiansand til Evenes

    Buss fra Evenes til Svolvær og innsjekk på Scandic Svolvær, et sjarmerende og hjemmekoselig hotell med utsikt over havnen og sjøen, og et godt utgangspunkt for dem som vil utforske Lofoten. Kveldens middag er på Bacalao som serverer måltid med fokus på lokale råvarer.

    Her er er noen forslag til hva man kan oppleve – enten på egenhånd eller på organiserte utflukter som vil bli satt opp hvis interessen er tilstede:

    • Kunst og kultur vandring i Svolvær: Besøk på Nordnorsk kunstsenter og Langåsen skulpturpark før vi avslutter med å se på historiske bygg i Svolvær sentrum.
    • Nordnorsk Kunstnersenter: Nord-Norges regionale senter for samtidskunst. Åpent kl. 10 – 16
    • Galleri Dagfinn Bakke: Galleri med flere ulike kunstnere. Åpent kl. 11-14.
    • Guidet kajakk tur: Bli med på en magisk tur med stødig havkajakk i Lofotens vakre skjærgård. Lofotens natur har unike og spektakulære kontraster, og å se den fra kajakken er en helt unik opplevelse.
    • Sykkelleie: Vil du virkelig oppleve Lofoten, dens natur og fargespill, kan vi anbefale en sykkeltur.
    • Topptur: Det er mange turmuligheter i Svolværfjellene. Hva med en tur opp sherpatrappene mot Svolværgeita?
    Copyright Reiseuhu
  • Dag 2 RIB - ørnesafari med lunsj på Skrova
    Inkluderte måltider: Frokost, Lunsj, Middag

    I dag skal du få oppleve en av Lofotens desidert flotteste øyer, på en eksotisk tur med RIB-båt. RIB-båtene gir oss en unik mulighet til nære naturopplevelser og vi besøker de ørnerike områdene som finnes her. Forhåpentligvis får vi nærkontakt med den mektige havørnen med et vingespenn på opp mot 2,5 m! Ved bryggekanten på Skrova serves det rykende fersk fiskesuppe før turen går tilbake til fastlandet.

    Kveldens opplevelser starter med en drink på Magic Ice Bar, før vi spaserer til Svinøya. I et ærverdig bryggerhus fra 1828, Børsen Spiseri, serveres kveldens middag.

    Copyright: Stina Iglebæk
    Copyright: Karianne Klovning
  • Dag 3 Henningsvær og hjemreise
    Inkluderte måltider: Frokost

    Frokost på hotellet. På vei til flyplassen kjører vi innom Henningsvær, en pittoresk fiskerlandsby i Lofoten, kjent for sine sjarmerende trehus, idylliske havn og spektakulære natur med fjell og hav rett utenfor døren. Byen er også et populært reisemål for både kunst, surfing og nordlysopplevelser.

    Utsjekk og busstransport til Evenes for fly hjem.

     

    Copyright: Nicki Eliza Schinow
  • Turpris

    Turpris fra kr. 17 900,- per person v/ 15 – 20 personer
    Turpris fra kr. 14 950,- per person v/ 30 – 35 personer

    Inkludert:​​
    Fly Kristiansand – Evenes t/r
    Flyskatter
    1 innsjekket bagasje
    Buss flyplass – hotell t/r​​
    2 netter i delt dobbeltrom på Scandic Svolvær
    2 frokoster​​
    1 lunsj (Fiskesuppe og nordnorsk-kakebord)
    2 middager (3-retters)
    RIB tur
    Buss t/r Henningsvær
    1 drink på Magic Ice Bar
    Reiseleder fra Norsk Tur​

    Tillegg:​​
    Enkeltrom kr. 3300,-
    Øvrige måltider og aktiviteter
    Drikke til måltider​

    Turpris basert på ​35 personer
    Vi tar forbehold om endringer i program, flytider, samt eventuelle trykkfeil​​.
    Vi holder opsjon på fly og hotell til 13. februar.

  • Sømløse digitale løsninger

    Vi gjør det enkelt å reise sammen!
    Hos oss er hele prosessen digital og sømløs fra start til slutt:

    Påmelding og betaling på nett – alt skjer med noen få klikk.
    Egenandel? Vi tilbyr enkle betalingsløsninger med kort og Vipps, rett inn i systemet.
    MinSide – hver deltaker får sin egen oversikt, mens du som kontaktperson har full kontroll på påmeldinger, romfordeling og status i sanntid.
    GDPR-sikkert – all informasjon håndteres trygt og i tråd med gjeldende personvernregler.
    SMS-tjeneste – både vi og du som kontaktperson kan sende oppdateringer før og under reisen.

    Alt er bygget for å være brukervennlig, sikkert og tidsbesparende – slik at du kan bruke minst mulig tid på administrasjon, og mest mulig tid på opplevelsen.

  • Norsk Tur – trygghet, kvalitet og bærekraft

    Norsk Tur ble etablert i 1984 i Kristiansand, med mottoet «Skreddersydd kvalitet i alle ledd». Dette lever vi fortsatt etter. Vi er engasjert i reiselivsnæringen og ønsker å være en operatør som gjør en forskjell – både for kundene våre og for stedene vi besøker.

    Hvert år reiser over 5000 gjester med oss til destinasjoner verden rundt. Vi tar oss av planlegging og logistikk – dere kan konsentrere dere om opplevelsen. Som medlem av Reisegarantifondet gir vi ekstra trygghet, og våre digitale løsninger gjør hele prosessen enkel og sømløs.

    Bærekraft er en naturlig del av virksomheten vår. Vi er Miljøfyrtårn-sertifisert, fører klimaregnskap og prioriterer lokale hoteller, kortreist mat og ansvarlige samarbeidspartnere. Slik bidrar vi til gode opplevelser både for våre reisende og for lokalsamfunnene vi møter.

    Verden venter – vi tar deg dit!

  • Fornøyde kunder

    .

Praktisk informasjon og reisebetingelser

Dette er inkludert:

Fly Kristiansand – Evenes t/r
Flyavgifter
1 innsjekket bagasje
Buss flyplass – hotell t/r
2 netter i dobbeltrom på Thon Hotel Svolvær
2 frokoster
2 lunsjer
2 middager
Drikke til måltidene
Inngang og 1 drink på Magic Ice Bar
Ribtur til Skrova
Reiseleder fra Norsk Tur

Konferansepakke inkl. leie av konferanserom halv dag, teknisk oppsett, kaffe og vann. Pris kommer når antall deltakere er klart.

Ønsker du å utvide ditt opphold i Lofoten kan vi endre flybilletten din – skriv dine ønsker i merknadsfeltet.

Vi tar forbehold om endring av pris på flyavgift samt endringer i program, flytider, samt eventuelle trykkfeil.