08. – 12. oktober 2026
Salou har i de siste årene etablert seg som en populær by, og ligger midt i hjertet av Costa Dorada. Med kort avstand til severdigheter som fjellkjeden Montserrat, vinregionen Priorat og sjarmerende Sitges, kan man nyte rundt 300 soldager i året. Salou har det vi forbinder med en ferieby – flotte strender, hyggelige kafeer og restauranter som serverer deilig middelhavskost, og masse spennende forretninger. Byen er kjent for sin lange strandpromenade dekorert med frodige palmer og sine eksklusive villaer. Velsmakende mat i kombinasjon med hyggelige medreisende, et godt klima og spennende utflukter – hva mer kan man ønske seg? Bienvenido a España!
Flytider med KLM
Torsdag 08. oktober
Kristiansand – Amsterdam 06.30 – 08.00
Amsterdam- Barcelona 10.20 – 12.30
Mandag 12. oktober
Barcelona – Amsterdam 17.20 – 19.35
Amsterdam – Kristiansand 21.45 – 23.10
Hotel Sol Costa Daurada er et 4-stjerners hotell i Salou, med fasiliteter som gir deg et behagelig opphold. Rommene er godt utstyrt med balkong, og hotellet har bar, restaurant, utendørs svømmebasseng og et velværesenter med innendørs basseng. En lang sandstrand ut mot Middelhavet ligger kun 15 min spasertur fra hotellet.
Hotel Blaumar ligger nær stranden Levante og har en sentral, men rolig beliggenhet.
og tilbyr romslige rom og leiligheter med balkong. Her finnes det utendørsbasseng, barnebasseng, restaurant og spa-avdeling. Mange gjester velger hotellet på grunn av nærheten til fornøyelsesparken PortAventura World.
Vandre på stranden til nabobyen Cambrils
Skal du få riktig feriefølelse og trimme samtidig, anbefaler vi spasertur på stranden fra Salou til Cambrils, en tur på 6,5 km som tar deg ca. 1 1/2 time. Underveis kan du dukke deg i havet, nyte noe kaldt å drikke på en av barene langs stranda og spise lunsj i båthavna på Cambrils. Kanskje kan det friste med taxi tilbake, kun en 15 minutters kjøretur tilbake til Salou. Cambrils har gågater, butikker, restauranter og kafeer, og en autentisk gammel bydel som er vel verd å oppleve.
Tarragona
Ta bussen til Tarragona, en by i Catalonia, kjent for sin rike historie og velbevarte romerske ruiner, inkludert et imponerende amfiteater. Byen har også vakre strender, en hyggelig bykjerne og er i dag et populært turistmål. Byen har fått sin plass på UNESCO’s verdensarvliste.
Prades
Prades er et vakkert og pittoresk fjellområde, kun en times kjøretur inn i landet Her oppe rager fjellene i 1000-meters høyde, og for hver sving man klatrer oppover i landskapet oppleves fantastiske panoramaer. Høyt over Middelhavet møter man vakker og frodig natur samt historiske og bevarte bygninger. Flere intime landsbyer passeres, og i fjellandsbyen Siurana, som ser ut som en eventyrlandsby med steinhus og brostein, passer det med en liten vandretur. Landsbyen ligger 730 m.o.h. og her bor det kun ca. 50 mennesker. Stedets kalksteinsklipper tiltrekker seg årlig mange sportsklatrere og fotturister. Her oppe har man også en enestående utsikt til et stort vannreservoar som vil imponere.
Sunset catamaran cruise
Bli med på sunset cruise! Med buss blir vi fraktet til havnen hvor katamaranen ligger og venter. Vi skal nyte et 3 timers cruise mens solen senker seg og ombord blir vi servert deilig drikke mens vi seiler langs kysten av Catalonia. Vi er tilbake på hotellet utpå kvelden.
Montserrat inkl. buss, inngang til basilika, lokalguide, kabelbane og lunsj
Fjellet Montserrat ligger 1200 m.o.h og er et imponerende fjellmasiv med taggede topper og steinformasjoner. Mitt i dette unike fjellområdet ligger et benediktinerkloster, grunnlagt på 1000-tallet, kjent for den berømte sorte madonna, La Moreneta. Klosteret huser også et guttekor, som er et av de eldste guttekorene i Europa. Turen opp til Montserrat tar 1 1/2 time og vi kjører gjennom vin- og cavaregionen Pendedes. Vi tar taubane opp til klosteret og besøker den imponerende Basilikaen. Deretter blir det felles lunsj før vi returnerer tilbake til Salou.
Estimert turpris fra kr. 9 890,-
Inkluderer:
Fly t/r Kristiansand- Barcelona
Flyskatt
Innsjekket Bagasje
transport t/r flyplass – hotell
4 netter i delt dobbeltrom på hotell
4 frokoster
4 middager
Tillegg:
Enkeltromstillegg kr. 2 000,-
Vi tar forbehold om endring av pris vedrørende valutakurs og flyavgift.
Tilbudet er basert på 20 betalende.
Vi gjør oppmerksom på at tilbudet er estimert. Vi holder per 27. februar kun flybilletter.
Vi gjør det enkelt å reise sammen!
Hos oss er hele prosessen digital og sømløs fra start til slutt:
Alt er bygget for å være brukervennlig, sikkert og tidsbesparende – slik at du kan bruke minst mulig tid på administrasjon, og mest mulig tid på opplevelsen.
Norsk Tur ble etablert i 1984 i Kristiansand, med mottoet «Skreddersydd kvalitet i alle ledd». Dette lever vi fortsatt etter. Vi er engasjert i reiselivsnæringen og ønsker å være en operatør som gjør en forskjell – både for kundene våre og for stedene vi besøker.
Hvert år reiser over 5000 gjester med oss til destinasjoner verden rundt. Vi tar oss av planlegging og logistikk – dere kan konsentrere dere om opplevelsen. Som medlem av Reisegarantifondet gir vi ekstra trygghet, og våre digitale løsninger gjør hele prosessen enkel og sømløs.
Bærekraft er en naturlig del av virksomheten vår. Vi er Miljøfyrtårn-sertifisert, fører klimaregnskap og prioriterer lokale hoteller, kortreist mat og ansvarlige samarbeidspartnere. Slik bidrar vi til gode opplevelser både for våre reisende og for lokalsamfunnene vi møter.
Verden venter – vi tar deg dit!
.
Buss Manger – Flesland t/r
Direktefly Bergen – Barcelona t/r
Flyavgifter
1 innsjekket bagasje + håndbagasje på flyet
Transport flyplass – hotell t/r
11 netter i delt dobbeltrom på Hotel Blaumar 4*
Hotellskatt
11 frokostbuffeter
11 middagsbuffeter
Reiseleder
Vi tar forbehold om endring av pris vedrørende valutakurs og flyavgift. Vi tar forbehold om endringer i program, flytider, samt eventuelle trykkfeil. Vi opplyser om at frivillige utflkter har bindende påmelding.
Norsk Tur arrangerer kvalitetsturer over hele verden.
Norsk Tur AS, Skippergata 13-19, 4611 Kristiansand